Kontör Yükleme İşleminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

www.kontoryukle.com.tr sitemiz üzerinden kontör yükleme işlemi yaparken, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

1. Doğru Operatör Seçimi

Kullandığınız operatörü doğru olarak girmelisiniz, yanlış girildiği taktirde kontör yükleme talebiniz hata ile sonuçlanacaktır. Hangi operatör kullandığınızdan emin değilseniz,  BTK***’nın numara sorgulama sayfasından kontör yükleme yapacağınız hattın hangi operatöre ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

*** http://www.nts.gov.tr/PublicWebGUI/ adresinden kontör yüklemesi yapılacak numaranın hangi operatöre bağlı olduğunu öğrenebilirsiniz.

2. TL Yüklemesi Yapılacak Telefon Numarası

Kontör yüklemesi yapılacak telefon numarası eksiksiz , aralarında boşluk bırakmadan ve 10 haneli olarak girmelisiniz,  girdiğiniz telefon numarasını tekrar tekrar doğrulunu kontrol ederek işleminize devam etmelisiniz. Eğer numarayı hatalı girer ve seçilen operatörde o hat kullanımda ise kontör yükleme işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanacak ve ücretin iadesi mümkün olamayacaktır.

İnternet Üzerinden Alışveriş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnternet üzerinden alışveriş yaparken , dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır.

1. Alışveriş yaptığınız site SSL ile verilerinizi koruyormu ?

Alışveriş yapacağınız site size özel bilgileri SSL (Secure Socket Layer) ile güvence altına alıyormu ? Bunu anlayabilmek için bulunduğunuz sayfanın , adres satırında yazan https:// linkine sahip mi , kontrol etmelisiniz. httpolan link size o sayfanın SSL ile korunduğunu gösterir. Örnek görüntü aşağıdaki olmalıdır.

Chrome Tarayıcılarda;

chrome-ssl

 

Mozilla – Firefox Tarayıcılarda;

mozilla-firefox-ssl
İnternet Explorer Tarayıcılarda;

ie-ssl

 

2. Kredi Kartı SMS Onay Sayfa Adresi Kontrol

Sipariş verirken tüm işlemlerinizi tamamladınız ve kart bilgilerinizi girdikten sonra alışveriş yaptığınız site sizi siparişinizin onayı için Bankanıza ait SMS giriş sayfasına yönlendirdi, bulunduğunuz bu sayfanın bankanıza ait sayfa olduğuna ve yine SSL ile korunduğuna dikkat etmelisiniz.

Örnek Olarak :

Yapı kredi bankasına ait bir kredi kartı ile işlem yapıyorsanız , bulunduğunuz sayfanın adresi : https://bkm.yapikredi.com.tr …. gibi bir sayfa olmalıdır.

Eğer bu yukarıdaki şartları taşımayan bir sitede işlem yapıyorsanız, hemen bankanızı arayarak kredi kartınızı kapattırmalı ve en kısa zamanda Savcılığa  yada Emniyete gidip, site ile ilgili suç duyurusunda bulunmalısınız.

Sahtekar Yazılım İçeren Web Siteleri

Firmamız, müşteri ve müşteri bilgilerini koruma adına google dahil birçok firma ile kredi kartı dolandırıcılığı yapan firmaları tespit ederek, bunların kapatılması için sürekli görüşmelerini ve takibini yapmaktadır.

Bunlar arasında müşterilerin kredi kartı bilgilerini çalan siteler ilk sırada gelmektedir. Bazı tespit ettiğimiz ve maalesef ki google aramalarında da üst sıralarda yer alan bu sitelerden uzak durmalısınız.

Tespit Edilen Bazı Dolandırıcı Siteler

 • www.kontoryuklematik.net
 • www.guvenlitlyukleme.net
 • www.heryonetlyukleme.com
 • www.mobiltlyukleme.com
 • www.guvenlitlyuklemee.net
 • www.anindatlyukleme.com
 • www.onlinetl.org
 • www.kontoryuklemarket.net
 • www.faturaonlineodeme.net
 • www.kontoryuklemerkez.com
 • www.acilfaturaodeme.net
 • www.lirayuklemek.org
 • www.kontoryuklex.net
 • www.etlyukleme.com
 • www.mobiltlyukleme.com
 • www.tlyuklemerkez.com
 • www.tlyuklemerkez.net
 • www.jetfaturaode.net

İlk İşlem Kısıtlamaları

Sitemiz üzerinden kontör yükleme işlemlerinizde , eğer sitemizi ilk defa kullanarak kontör yükleyecekseniz, sistem size en fazla 30 TL* kontör yükleme izni vermektedir.

Bunun başlıca sebebi , internet üzerinde bulunan sahtekar yazılımlar içeren siteler üzerinde kredi kartı bilgilerini çaldırmış mağdur müşterilerimizin kredi kartları ile sistemimiz üzerinden kredi kartıyla kontör yükleme işlemlerini engellemektedir.

İlk işleminizden sonra kredi kartı limitleriniz 2-12 saat içerisinde kaldırılacak ve en fazla 100 TL olmak üzere istediğiniz tutar kontör yükleme işlemi yapabileceksiniz.

*30 TL yükleme izin değişikliği yapma hakkı saklıdır ve günlük işlem durumlarına göre değiştirilebilir.

Güvenli alışveriş şifresi 3D Secure şifresi nedir?

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği, “güvenli sanal alışveriş” çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu yada teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir.

Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir.

Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimligi doğrulanmaktadir. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

İlgili Bağlantılar:

VISA – Verified By Visa

http://www.verifiedbyvisa.com

Mastercard – SecureCode

http://www.mastercard.com/securecd/welcome.do

Visa – 3D Secure Sayfası (Türkçe)

http://www.visa.com.tr/bireyselkartlar/internet/main.jsp

BKM (Bankalararası Kart Merkezi) – 3D Secure Sayfası

http://www.bkm.com.tr/guvenli-sanal-alisveris.aspx

Turkcell Nar Paketleri Sorgulama

Turkcell Nar paketlerinizden kalan Turkcell TL miktarlarını sorgulamak için;

NAR Kontör Sorgulama Servisi : *123*1#
AYLIK 100 NAR Sorgulama Servisi : *123*84#
AYLIK 150 NAR Sorgulama Servisi : *123*85#
AYLIK 25 TL LIK NAR Sorgulama Servisi : *123*151#
HAFTALIK 50 NAR Sorgulama Servisi : *123*12#

Turkcell Ses Paketleri

Turkcell ‘in müşterilerine yeni sunduğu konuşma paketleri hakkında kafalarda bazı soru işaretleri oluştu. Turkcell TL Yüklemekten daha uyguna gelir mi, avantajları nelerdir , hangi paket ile kiminle ne kadar konuşabilirim ? Haydi bu paketleri biraz inceleyelim.

CANIM AİLEM 30 DK 

Canım ailem 30 DK paketi ile , aynı tarifede yer alan TÜM Turkcell kullanıcılarıyla Haftada 30 DK görüşebilirsiniz.

Sohbet 200 Paket

Sohbet 200 Paketi ile yurtiçi heryöne 200 DK görüşme yapabilirsiniz. Kalan miktarı öğrenmek için *123*659# tuşlayabilirsiniz.

Fırsat  Paketleri 180 – 300 – 450

Fırsat paketleri ile yurtiçi heryöne 180 – 300 – 450  görüşme ve 180 – 300 – 450 SMS kazanırsınız.

Fırsat 180 için kalan dakika sorgulama *123*392#  , Kalan SMS sorgulama  *123*389#

Turkcell Kontör Yükleme

Turkcell kontör yükleme talimatlarınızı Türkiye’nin en güvenilir ve hızlı kontör yükleme merkezi www.kontoryukle.com.tr üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell kontör yükleme talimatlarınız Kredi kartıyla kontör yükleme siparişinizin tamamlanmasının ardından 30sn – 3dk için kontör yükleme işlemleriniz tamamlanır ve Turkcell tarafından turkcell kontör yükleme talimatınızın sonucu telefonunuza SMS ile bilgilendirilmesi yapılır.